29 червня - 1 липня, 2008 року, поблизу мальовничого містечка Сату Маре, Румунія, відбулася прикордонна зустріч бухгалтерів і аудиторів, країн які мають спільні кордони.
Організатором зустрічі вдруге була Асоціація сертифікованих і ліцензованих бухгалтерів Румунії (CECCAR) - під керівництвом професора Тома Маріна - президента і Дани Вулкан - виконавчого директора.
Учасники зустрічі:
Від Угорщини - Палата аудиторів Угорщини (MKVK), від Молдови - Асоціація професійних бухгалтерів і аудиторів Молдови (ACAP); від Польщі - Палата аудиторів та Асоціація бухгалтерів Польщі, від України - Федерація професійних бухгалтерів і аудиторів України. До складу української делегації входило 8 осіб під керівництвом Валентини Педак, Віце-президента ФПБАУ.
У прикордонній зустрічі прийняв участь Президент Міжнародної федерації франкомовних бухгалтерів (FIDEF), Жан Прекоурт.
На фото: Тома Марін,Президент CECCAR під час виступу.
Конференція
Під час зустрічі відбулася конференція з теми «Регламентація бухгалтерської професії: стан та очікування».
З докладами виступили керівники делегацій від кожної країни.
Визнаючи важливість цього питання, Представники професійних організацій виклала в своїх виступах стан та свою точку зору стосовно того, що професійні бухгалтерські організації, діючи в інтересах суспільства, повинні відігравати активну роль в регулюванні професійної діяльності бухгалтерів та, що професійні бухгалтерські організації та уряди мають співпрацювати, щоб забезпечити ефективне та результативне регулювання.
Після докладів розгорнулася жвава дискусія, особливо, щодо ролі професійної організації в той чи іншої країни.
Учасники конференції погодились з тим, що представники бухгалтерської професії несуть велику відповідальність перед суспільством в якому вони живуть: працювати в інтересах суспільства, а не лише в інтересах існуючих клієнтів або роботодавців, або у власних інтересах.
Щоби слугувати суспільним інтересам, професійні організації мають у цьому відношенні більш конкретні обов’язки та функції.
У своєму виступу Президент Міжнародної федерації франкомовних бухгалтерів, Жан Прекоурт підкреслив:
«Одним із основних завдань будь-якої професійної організації є надання впевненості щодо якості послуг. Для цього професійні організацій мають бути покликані підтримувати та сприяти високоякісним професійним практикам, в тому числі шляхом регулювання діяльності своїх членів. Таким чином вони сприяють суспільним інтересам, що є важливою характерною рисою діяльності професійних організацій. Професійна організація зобов’язана регулювати діяльність та поведінку своїх членів, щоб забезпечити виконання ними своїх обов’язків перед суспільством, навіть при наявності істотного зовнішнього регулювання професійної діяльності бухгалтерів з боку державного органу».
На фото (зліва на право): В. Педак, Віце- президент ФПБАУ (Україна); В. Фаловські, член Ради Палати аудиторів (Польща); Ж. Прекоурт, Президент (FIDEF); Ф Еперозі, Віце-президент Палати аудиторів (Угорщина); В. Чабану, Президент ACAP (Молдова).
Учасники конференції погодились з висновком Міжнародної Федерації Бухгалтерів, щодо характерних ознак гарного регулювання:
- професійні бухгалтерські організації повинні відігравати певну роль в регулюванні професійної діяльності бухгалтерів, щоб забезпечити якість послуг, надаваних їхніми членами. Узяття на себе відповідальності за цю роль відповідає інтересам суспільства, яке потребує якісних послуг, та професійної бухгалтерської організації, власна репутація якої відбиватиме якість послуг, надаваних її членами;
- уряди та професійні бухгалтерські організації повинні здійснювати регулювання таким чином, щоб регулювання було пропорційним, прозорим, недискримінаційним, цільовим, послідовно впроваджуваним та справедливим, і підлягало систематичному перегляду;
- Регулювання професійної діяльності бухгалтерів має бути прозорим. Прозорість є надзвичайно важливою, оскільки вона дає змогу громадськості знати і розуміти, як здійснюється регулювання професійної діяльності бухгалтерів і що робить регулятор. Ця інформація зміцнює довіру до регулювання і робить його більш ефективним шляхом надання громадськості можливості оцінювати значення регулювання та його вплив на ринок професійних послуг.
Культурна програма
Керівництво регіонального відділення Асоціації сертифікованих і ліцензованих бухгалтерів Румунії організували для колег програму під час якої були показані видатні, історичні міста регіону: "Rohia" Монастир, це діючий храм високо в горах, який знаходиться під захистом ЮНЕСКО, музеї.
Під час екскурсії учасники зустрілися з мером міста та регіональним керівництвом Мараморського відділення CECCAR. Бухгалтери і аудитори були вражені красою національних традицій, національного вбрання, музикальністю пісень та танців. Вони побували на весіллі, яке було показано з дійсним нареченим та нареченою, та були учасниками традиції під час весільного свята.
Учасники одноголосно погодились проводити прикордонні зустрічі бухгалтерів і аудиторів щорічно. ФПБАУ запропонувала, провести наступну прикордонну зустріч в Україні. Як що ця пропозиція буде схвалена іншими професійними організаціями то зустріч відбудеться на при кінці червня, або початку липня 2009 року.
На фото: донька мера міста пригощає гостей
ФПБАУ щиро дякує колегам з CECCAR за гостинність та чудово організовані заходи під час зустрічі!